Telefon +48566560000

Zamknij (x)

Powrót do przeszłości: Retro Konsole znów na topie

Gry komputerowe na dobre wpisały się w obecny styl życia. Taką formę rozrywki preferują już nie tylko najmłodsi, czy młodzież, ale również osoby dorosłe. To właśnie ci najstarsi wciąż jeszcze mogą zarazić młodsze pokolenie pasją i sentymentem do grania w stare gry. Na przykład te, które dawniej były dostępne na specjalnych kartridżach. To dobry moment na powrót do przeszłości, ponieważ lata ‘90 i wszystko to, co z nimi związane, wraca do łask. Zatem również stare gry komputerowe, które dzisiaj tak samo dobrze się prezentują, jak kiedyś.

Nie masz konsoli Nintendo – są emulatory!

Kiedyś grało się na Nintendo, jednak dzisiaj mało kto ma gdzieś w piwnicy, czy na strychu klasykę gatunku z tej serii konsol. Na szczęście można „odpalić” starą gierkę również na nowoczesnej konsoli Xbox i każdej innej, która jest popularna wśród młodszych generacji. Wystarczy tylko zainstalować odpowiedni emulator, czyli taką wirtualną „przejściówkę”, dzięki której można z powodzeniem grać w oldschoolowe klasyki również na współczesnym sprzęcie.

Brak konsoli i emulatora – zrób swoją konsolę!

Postęp technologiczny sprawił, że dla chcącego nic trudnego, także pod względem zanurzenia się w gry z lat ‘90. Nawet jeśli nie masz retro konsoli, czy emulatora i nie możesz kupić odpowiedniego bądź masz ograniczony budżet, zawsze masz do wyboru jeszcze jedną opcję. Mianowicie możesz sam złożyć swoją retro konsolę. Brzmi mało prawdopodobnie? Nie, jeśli korzystasz z serwisu YouTube! To właśnie na tym portalu znajdziesz filmiki, w których twórcy takich urządzeń wyjaśniają krok po kroku, jak zbudować swoją własną konsolę. Nie musisz być po studiach elektronicznych, żeby poradzić sobie z takim wyzwaniem. Jest to dodatkowa frajda, zwłaszcza gdy Twoja pociecha nie może się doczekać, by zobaczyć, jak wyglądało kiedyś Twoje dzieciństwo!

Jakie gry z dawnych lat wciąż mają swój urok w XXI wieku?

Wśród tytułów, które koniecznie trzeba wymienić, jeśli chodzi o stare gry m.in. na Commodore, Nintendo, czy IMB, warto wymienić takie produkcje, jak: Mortal Kombat, Mario, Zelda, Donkey Kong, Pac-Man, Metroida, Castlevania,Kirby, Sonic the Hedgehog, czy Ghosts’ N Goblins. W gronie klasyków, przy których spędzało się wiele godzin, nie może zabraknąć też takich gier, jak: Super Frog, Lotus, Lost Vickings, Street Fighter, Jo-Yo, Terminator, a także Space Invadors oraz Dennis.

Pomimo tego, że nowoczesne gry są lepiej dopracowane pod względem graficznym, to właśnie te stare bardziej dają do myślenia. Wiele łamigłówek, zagadek sprawia, że przejście z jednego poziomu na następny wcale nie jest takie proste. To również jedna z tych cech, jakie wpisują się w urok starych gier z dawnych lat.

Nie stare Nintendo i nie emulator? Jest jeszcze nowa wersja popularnej konsoli!

Jeśli ktoś nie chce grać w stare gry na nowoczesnym smartfonie, a nie może nigdzie zamówić dawnej retro konsoli Nintendo, zawsze można zdecydować się na odświeżoną wersję tego producenta. Dzięki temu nie tylko dawne klasyki nie nie stracą na swojej jakości i grywalności, ale również taka rozrywka będzie mieć swój niepowtarzalny klimat. Nowsza wersja Nintendo do złudzenia przypomina bowiem swój pierwowzór. Oznacza to, że aby pograć w swoje ulubione gry, na przykład w towarzystwie najmłodszych zapaleńców, tak samo, jak dawniej, musi włożyć kartridże do specjalnej kieszeni takiego urządzenia.

Inne marki poszły w ślady Nintendo – coraz więcej sposobów, by odświeżyć stare, dobre gry!

Nie tylko Nintendo proponuje nowszą wersję retro konsoli, która wygląda jak ta sprzed lat. Do grona tych producentów, którzy chcą przybliżyć swoje produkcje z lat ‘90, dołączyli tacy giganci, jak Sega. Firma ta jest znana głównie z gier platformowych, w których główną postacią jest sympatyczny, niebieski jeż. Sega proponuje pod tym względem nie jedną a dwie konsole o nazwie Mega Drive – jedna jest stacjonarna, a druga mobilna. Jeśli któryś z obecnych trzydziesto- i czterdziestolatków zachował gdzieś oryginalne kartridże, może liczyć na to, że zadziałają na tej konsoli. Wszystko za sprawą dodanego specjalnego slotu – dzięki niemu nie trzeba się ograniczać do grania w osiemdziesiąt produkcji, które są zapisane w pamięci tychże urządzeń.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie